Sportovní akce 2012

 

    Sportovní akce se pravidelně koná 1. května pod názvem "Pochod za zdravím". Podařilo se nám pozvat na tyto akce pana Karla Budina, který je předsedou "Klubu za starou Orlovou". Vzhledem ke zdravotnímu stavu našich členů je to spíše procházka po historicky zajímavých místech "staré" Orlové. Pan Budín nám velmi přitažlivě vypráví o jednotlivých zajimavostech z dob minulých a dokládá své vyprávění starými fotografiemi nebo kresbami.

    V červnu pořádáme pro MO STP okresní přebor v "ruských kuželkách". Akce je velmi oblíbená a je vždy v soutěži hodně jednotlivců i družstev. Také tuto akci podporují sponzoři. Zde u všech sportovních akcí musíme jmenovat MěÚ Orlová, který sponzoruje ceny do soutěží.

    V červenci je uspořádana soutěž v "ruských kuželkách" pro zrakově postižené. Také tato soutěž je okresní přebor. Mezi sponzory je opět MěÚ Orlová.

 

Sportovní akce jiných organizací:

    V květnu jsou v Kopřivnici organizovány celostátní hry pro tělesně postižené. Na tuto akci vysíláme každoročně 10-ti člennou výpravu našich sportovců MO. Nikdy se nevrátili bez vynikajícího umístění. Také tuto akci sponzoruje MěÚ Orlová.

    MO STP Karviná pořádá turnaj v elektronických šipkách. Letos se konal již druhý ročník turnaje o putovní pohár. Vyhráli jsme turnaj v roce 2010 i 2011. V roce 2012 jsme se umístili na 2. místě a tak jsme putovní pohár nezískali nastálo, budeme ale o něj usilovat opět. Letos ještě MO Karviná uspořádala soutěž v bowlingu. Uspěli jsme opět.